تحلیل نامه

همه چیز قابل تحلیل است و تحلیل، وظیفه تمامی بسیجیان انقلابی و اصولگرایان اصلاح طلب

تحلیل نامه

همه چیز قابل تحلیل است و تحلیل، وظیفه تمامی بسیجیان انقلابی و اصولگرایان اصلاح طلب

تحلیل نامه

عرض سلام و خوش‌آمد

گفتمـان "ولایـت مطلقـه فقیـه" یعنی ..
اگـر مَردیـم از اصلاح سبـک زنـدگی، عـزم
در تغییر، از عمل و رسم اسلامی‌ بگوییم.
نـه شـناسـنـامـه، یـغـه، ریـش و انگشتـرِ
تمـام عقیـق‌مـان!

کاربردی حرف بزنیم ..
مُصلِحانه عمل‌گرا باشیم ..
اسلام را تکه تکه اجرا نکنیم!

#قانون‌گرایی، #عدل‌خواهی، #مطالبه‌گری
#ظلم‌ستیزی، #کارتشکیلاتی، #بصیرت‌
#اصلاح_سبک_زندگی_الزامیست.

اللهم احفظ‌ امامنـاالخامنـه‌ای
اللهم عجل لولیـک الفـرج مهدی

دنبال کنندگان ۱ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
آخرین نظرات

۹ مطلب در شهریور ۱۳۹۴ ثبت شده است

جـدیــدتـریـن تـیـتـر سایـت KHAMENEI.IR ..!!

سه شنبه, ۲۴ شهریور ۱۳۹۴، ۰۷:۰۹ ب.ظ

← سـه عـامـل اقـتــدار :
• اقتصـاد قـوی؛
• عـلـم پیشرفـتـه؛
• حفـظ روحیـه‌ی انـقـلـابـیـگـری؛

شاید باید تأمل نمود و با نگاه و توجهی دو چندان از خود و البته دیگران اینطور پرسید که به چه علت رهبر معظم انقلاب، در چنین شرایطی یکی از عوامل و نه شروطِ اقتدار آفرینی را، حفظ روحیه‌ی انقلابیگری خوانده اند و از آن مهم تر اینکه، به چه علت این مورد در آخرین مرحله بیان شده است؟
[یعنی عامل پایان پذیری و تکامل].

  • اصولگرای اصلاح طلب

"به فرزندانتان شکلات بدهید تا ساکت شده و آنها از توجه به موارد دیگر دست برمیدارند."
بسیار جالب انگیزناک است و البته بسیار قابل تأسف که این روزها دقیقاً شاهد چنین سیاستی هستیم به جهت فریب اذهان عوام و تغییر نگاه ملت از خرابی های سیاست آموزشی به سوی حساسیت ها و یا در بدترین حالت ممکن تهدیدات قابل ذکر در موضوع مذاکرات هسته ای. اما واقعاً تنها بحران موجودی که با گره کور مواجه شده، بحران مذاکرات هسته ای است ..؟

بنابه گزارش رسمی جناب آقای محمد دیمه‌ور معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، نظام آموزشی فعلی فقط در سال گذشته مواجه بوده است با 47 هزار مردودی، آن هم تنها در مقطع ابتدایی و نه مقاطع دیگر . این در حالی است که سیاست آموزشی چند سال اخیر دائماً با تغییر و تحولات فراوان و قابل تأملی مواجه بوده است و شاید بتوان یکی از دلایل عدم بازخورد صحیح در مبحث آموزشی را همین تغییراتی ناگهانی و کوتاه مدت دانست.

  • اصولگرای اصلاح طلب

مگر ولی فقیه معصوم است؟ چرا تبعیت تام ..؟

سه شنبه, ۲۴ شهریور ۱۳۹۴، ۰۳:۰۲ ق.ظ

شبهه ای که این روزها بسیار و به دفعات به گوش میرسد و متأسفانه بسیاری از قشر خاکستری موجود در بستر جامعه را با چنین پرسشی مواجه می نماید؛ "چرا باید از ولی فقیه تبعیتی تام نمود؟ مگر او معصوم و بی خطاست؟" و بسیاری چراها و شبهات عنوان شده که به مرور زمان به آن موارد هم پاسخ خواهیم گفت.

به این سه پرسش سه پاسخ کوتاه خواهیم گفت اما باید دانست که خاستگاه و هدف از ایجاد چنین شبهاتی کجاست و چیست؛ منشاء چنین شبهاتی را میتوان در تو محور خلاصه و بیان نمود، محور اول، عواملی که در خارج از ایران درحال فعالیت هستند که عذرشان بجهت اقتضاء چنین مطالب موجه است اما محور دوم لیدر و رهبران داخلی جریان نفاق هستند که بسیار فعال تر و بسیار مصرانه درگیر چنین مباحثی شده اند، با نیت ایجاد انحراف در مسیر انقلاب اسلامی و یا لااقل حذف ساختار مبتنی بر ولایت فقیه/

  • اصولگرای اصلاح طلب

شیطان بزرگ دوباره برمیگردد ..!

دوشنبه, ۲۳ شهریور ۱۳۹۴، ۰۲:۵۷ ب.ظ

هم اجازه ی نفوذ میدهیم! هم شیطان بزرگ دوباره برخواهد گشت! مخالفینِ افراطیِ چنین درخواست معقولی!، اگر دلواپس هستند، بروند به جهنم تا دیگر چون بید نلرزنند. بدانند که نخواهم گذاشت عده ای افراطی بخواهند به امید این ملت! ضربه بزنند.

تنها کافی است به میزان محور قرار دادن مسائل هسته ای و ابراز نگرانی ها، به میزان هشدارها، مقابله ها و اصلاحات در تبیین بعضی عبارات، در محتوا و متن بیانات حضرت آقا دقتی داشته باشیم تا به درصد انحراف بوجود آمده پی ببریم/

  • اصولگرای اصلاح طلب

تلاش بعضی به دو قطبی سازی ست ..؟

يكشنبه, ۲۲ شهریور ۱۳۹۴، ۰۶:۱۲ ب.ظ

وقتی به بعضی از رفتارها با نگاهی خارج از گود می‌نگریم، به این نتیجه خواهیم رسید که بعضی از عملکردها گواهی از رفتارهای متناقض، منافقانه و در ضدیت با مبانی انقلاب اسلامی ترسیم، تعریف و تبیین میشود. اما پرسش اصلی اینجاست که دست های موجود در پشت تمام این نقشه ها در کجای این ساختار فعال هستند و از کجا تغذیه میشوند.

رفتارهای امروز بعضی از خواص، خیلی هم کم شباهت به چند برحه از تاریخ نبوده و شاید اگر انگاره های ذهنی مطلع و هدایت شوند به قیاس بین شواهد قابل تأمل، نتایج مشابهی را در نتیجه اعلام نمایند. درهر حال تا به این لحظه دو اتفاق را مدنظر میتوانم داشته باشم به جهت ارائه در این تحلیل مختصر .

• فتنه های امویان در سال 61 هـ.قـ/
• موضوع و ماجرای آقای بنی صدر/

  • اصولگرای اصلاح طلب

شماره جدید خط حزب‌الله منتشر شد - پیش شماره نهم

چهارشنبه, ۱۱ شهریور ۱۳۹۴، ۰۸:۴۷ ب.ظ

نهمین پیش‌شماره‌ی هفته‌نامه‌ی «خط حزب‌الله» با گزارش ویژه‌ای از سیر تاریخی فیلم محمد رسول‌الله صلی الله‌‌ علیه‌ وآله به همراه سرمقاله‌ای درخصوص وظیفه‌ی جناح مؤمن انقلابی در برابر دغدغه‌ی رهبر معظم انقلاب در حوزه‌ی فرهنگ منتشر شد.
در این شماره مطالب متنوعی از جمله بازخوانی آرای رهبر انقلاب درباره آزادی در قالب یک خطبه‌ی تاریخی در نماز جمعه، معرفی کتابی درخصوص کودکی پیامبر اعظم صلی‌الله‌‌علیه‌وآله و هم‌چنین پاسخی به اظهارات تأمل برانگیز وزیر امورخارجه‌ی انگلستان درخصوص سیاست‌خارجی کشورمان در برابر رژیم صهیونیستی، منتشر شده است.

◘ این نشریه را از اینجا دریافت کنید:

نسخه تابلو اعلانات نسخه مطالعه (اندازه A۴)  | نسخه چاپی (اندازه A۳)

پیش‌نمایش: صفحه دوم | صفحه سوم | صفحه چهارم

  • اصولگرای اصلاح طلب

شماره جدید خط حزب‌الله منتشر شد - پیش شماره هشتم

چهارشنبه, ۱۱ شهریور ۱۳۹۴، ۰۸:۳۵ ب.ظ

پیش‌شماره‌ی جدید نشریه‌ی «خط حزب‌الله» رسانه‌ی مکتوب پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR به همراه ضمیمه اینفوگرافیک تحلیل ماجرای سوریه منتشر شد.

سخن هفته «ماموریت جدید»، ‌اینفوگرافیک «تحلیل ماجرای سوریه»، شعرخوانی نزار قطری در حسینیه امام خمینی رحمه‌‌الله، مطالبه‌ی رهبر معظم انقلاب در حوزه فرهنگ و معرفی کتاب «من زنده ام»، از مهمترین بخش‌های پیش‌شماره‌ی جدید نشریه‌ی خط حزب‌الله است.

◘ این نشریه را از اینجا دریافت کنید:

نسخه تابلو اعلانات نسخه مطالعه (اندازه A۴)  | نسخه چاپی (اندازه A۳)


  • اصولگرای اصلاح طلب

شماره جدید خط حزب‌الله منتشر شد - پیش شماره هفتم

چهارشنبه, ۱۱ شهریور ۱۳۹۴، ۰۸:۱۳ ب.ظ
پیش‌شماره‌ جدید نشریه‌ی «خط حزب‌الله» رسانه‌ی مکتوب پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR منتشر شد.
سرمقاله‌ی «امت حزب‌الله جلوی سوء استفاده از متن را می‌گیرد»، توصیه‌ی امام خمینی 
رحمه‌الله درباره‌ی تقویت تولیدکنندگان و محققان ایرانی، یادداشت تحلیلی «ماشه حزب‌‌الله روی شقیقه‌ی اسرائیل» و معرفی کتاب آزادی معنوی از مهمترین بخش‌های پیش‌شماره‌ی جدید نشریه‌ی خط حزب‌الله است.
◘ این نشریه را از اینجا دریافت کنید:
  • اصولگرای اصلاح طلب

شماره جدید خط حزب‌الله منتشر شد - پیش شماره ششم

چهارشنبه, ۱۱ شهریور ۱۳۹۴، ۰۶:۱۶ ب.ظ
شماره‌ی جدید نشریه‌ی «خط حزب‌الله» -رسانه‌ی مکتوب پایگاه اطلاع رسانی -KHAMENEI.IR منتشر شد.
اعترافات دولتمردان آمریکا درباره اقتدار ملت ایران، نظر رهبر انقلاب درباره سفر اربعین، توصیه امام خمینی رحمه‌الله درباره جوانان حزب‌اللهی، یادداشت تحلیلی «پشتوانه‌ی رد یا قبول برجام» و تصویری از حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در رزمایش شهادت در مردادماه ۱۳۶۶ از مهمترین بخش‌های پیش‌شماره جدید نشریه خط حزب‌الله است.

◘ این نشریه را از اینجا دریافت کنید:
  • اصولگرای اصلاح طلب