تحلیل نامه

همه چیز قابل تحلیل است و تحلیل، وظیفه تمامی بسیجیان انقلابی و اصولگرایان اصلاح طلب

تحلیل نامه

همه چیز قابل تحلیل است و تحلیل، وظیفه تمامی بسیجیان انقلابی و اصولگرایان اصلاح طلب

تحلیل نامه

عرض سلام و خوش‌آمد

گفتمـان "ولایـت مطلقـه فقیـه" یعنی ..
اگـر مَردیـم از اصلاح سبـک زنـدگی، عـزم
در تغییر، از عمل و رسم اسلامی‌ بگوییم.
نـه شـناسـنـامـه، یـغـه، ریـش و انگشتـرِ
تمـام عقیـق‌مـان!

کاربردی حرف بزنیم ..
مُصلِحانه عمل‌گرا باشیم ..
اسلام را تکه تکه اجرا نکنیم!

#قانون‌گرایی، #عدل‌خواهی، #مطالبه‌گری
#ظلم‌ستیزی، #کارتشکیلاتی، #بصیرت‌
#اصلاح_سبک_زندگی_الزامیست.

اللهم احفظ‌ امامنـاالخامنـه‌ای
اللهم عجل لولیـک الفـرج مهدی

دنبال کنندگان ۱ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
آخرین نظرات

۵ مطلب در مرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

آنچه یک بسیجی باید بداند! (3)

يكشنبه, ۱۷ مرداد ۱۳۹۵، ۰۸:۳۷ ق.ظ

تحفه مسئولیت،مزایا و اهمیت برد،تحفه رسانه‌ای، (قسمت سوم)

امروزه خوب یا بد، رسانه‎ها به‌عنوان مؤثرترین نهاد در تشکیل ذهنیت و افکار جامعه مطرح هستند.
بسیج دانشجویی نیز بعنوان یک تشکل دانشجویی تأثیرگذار، برای اثرگذاری در فضای دانشگاه و جامعه، ناگزیر به استفاده از ابزار رسانه برای بیان دیدگاه‎ها و نقطه نظرات خود، تبیین گفتمان انقلاب اسلامی و نیز جریان سازی در جامعه‎ی مخاطبش می‎باشد. از طرفی نتیجه رها نمودن فضای رسانه‎ای و کم‌کاری در این حوزه نه تنها از دست دادن یک فرصت طلایی، بلکه به معنای واگذاری این عرصه به دوستان مخالف! بوده و ضرری دو چندان دارد.

  • اصولگرای اصلاح طلب

توطئه‌ای که ناکام ماند!

پنجشنبه, ۱۴ مرداد ۱۳۹۵، ۰۵:۵۸ ب.ظ

هدف بنی‌صدر از طرح نخست‌وزیری فرزند امام چه بود؟!

نخستین روز مرداد ماه ۱۳۵۹ خبری در کشور منتشر شد که نشان می‌داد امام خمینی(ره) با پیشنهاد «بنی‌صدر» برای انتخاب حجت‌الاسلام حاج «سیداحمد خمینی» به عنوان نخست‌وزیر مخالفت کرده‌اند. در بادی امر این پیشنهاد بنی‌صدر، پیشنهادی ولایت‌مدارانه و برای تسریع امور تلقی می‌شد ولی با نگاه به مشی نخستین رئیس‌جمهور به خوبی عیان می‌شد که وی چه قصدی در سر داشته است. نخستین و اصلی‌ترین این اهداف را می‌توان در این جمله خلاصه کرد: «کمبودها و بی‌مبالاتی‌ها ناشی از عدم مدیریت مناسب حاج سیداحمد خمینی و در نتیجه، امام است.» بعدها مشخص گردید که بنی‌صدر از هیچ کوششی در عیان و نهان برای شکست دولت شهید «رجایی» دریغ نمی‌کرد و بدیهی بود که این تلاش‌ها را در صورت تصدی سیداحمد خمینی نیز انجام می‌داد چرا که بنی‌صدر در واقع به دنبال هدف دیگری بود و آن در اختیار گرفتن کامل ادارۀ امور کشور به دست خود، از مجلس شورای اسلامی گرفته تا قوۀ مجریه و قوۀ قضائیه!

  • اصولگرای اصلاح طلب

مگر نمی‌گویید خامنه‌ای خمینی دیگر است؟

پنجشنبه, ۱۴ مرداد ۱۳۹۵، ۰۵:۳۳ ب.ظ

والله می‌خواهند #اختلاف درست کنند. متاسفانه برخی مذهبییون! می‌گویند: "اگر آقا روح الله بود چنان می‌شد، چون بسیار قاطع بود، اما حیف که ..!"

چرا محاسبه گر نیستیم؟ چرا متوجه نیستیم تاثیر این جملات از #تجاوز_نظامی هم بدتر و عمیق تر است؟ چرا نمی فهمیم این کلام آمریکایی ست؟ مگر #علی_بن_ابی_طالب حکومت و حاکمیتش جدای از حاکمیت #پیامبر بود؟ مگر سیاست علی(ع) متفاوت از #سیاست محمد(ص) بود که امروز برخی مدعی تفاوت سیاست بین خامنه‌ای(حفظه الله) و خمینی(ره) شده‌اند؟ چرا فراموشمان شده محوری ترین شعار در حفظ #وحدت_کلمه را .. "خامنه‌ای خمینی دیگر است، ولایتش ولایت حیدر است" !!!!

  • اصولگرای اصلاح طلب

آنچه یک بسیجی باید بداند! (2)

چهارشنبه, ۱۳ مرداد ۱۳۹۵، ۱۰:۵۲ ب.ظ

تحفه مسئولیتتأملی بر تربیت اسلامی / مسئولیت فرهنگی (قسمت دوم)

نقطه ی هدف در کار فرهنگی با رویکرد تربیتی، انجام دادن  امر  مهم  تعلیم و تربیت انسان‌ها و تلاش برای رشد و تعالی آنهاست. تعلیم، عبارت است از فراهم آوردن زمینه‌ی مناسب برای رشد و شکوفایی استعدادهای ذهنی انسان.

به یاد داشته باشید:
إِنَّمَا یخْشَی اللّه مِنْ عِبَادِهِ الْعُلَمَاءُ  و از میان بندگان خدا، فقط دانشمندان خدا ترس هستند.(سوره فاطر)

و در ادامه این آیه به حدیثی از امیرالمومنین (ع) خطاب به جوانان توجه کنیم که فرمود: شرف و حیثیّت انسانی خود را با ادب، و دین خود را با دانش حفظ کنید. خیلی حرف مهمّی است. دانش، دین را حفظ می‌کند؛ این منطق اسلام است. پس کسب و ترویج علم و معرفت دین اصل اول برای کار است چه برای خود مسئولین فرهنگی و چه برای مخاطبین کار فرهنگی! باید معارف دین را به گوش همه رساند.

  • اصولگرای اصلاح طلب

آنچه یک بسیجی باید بداند!

دوشنبه, ۱۱ مرداد ۱۳۹۵، ۰۶:۴۲ ب.ظ

تحفه مسئولیت/ ابعاد رشد مسئول (قسمت اول)

شاید این سوال پیش بیاید که رشد مسئول بسیج در زمینه‌های مختلف نیاز است؟ نمی‌شود یک یا دو زمینه‌ی اصلی را برای رشد مسئول بسیج در نظر گرفت و آن‌ها را به‌عنوان محدوده‌ی رشد مسئول بسیج عنوان کرد؟

پاسخ به سوالات بالا، پاسخ به این سوال است که آیا می‌شود بسیج و حوزه‌ی فعالیت آن را محدود کرد؟ طبیعتاْ جواب خیر است و بسیج به‌عنوان بزرگترین تشکل دانشجویی باید در عرصه‌های متفاوت علمی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به عنوان یک عنصر اجتماعی حضور فعال داشته و همچنین به تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی  در حوزه‌های فردی و اجتماعی پرداخته و این نیروها را در زمینه‌های معرفتی، اخلاقی،‌ بصیرتی، مهارتی، سیاسی، علمی و … رشد داده با تقویت کند. طبیعی است که اگر قرار باشد مجموعه‌ی بسیج دانشجویی این وظایف را به‌صورت احسن انجام دهد،  نیاز است که مسئول بسیج نیز در این زمینه‌ها تراز بالایی از شاخصه‌ها را داشته باشد یا در حال کسب آن‌ها باشد. این رشد نیز نباید بواسطه‌ی حجم فعالیت‌ها یا در روزمرگی فعالیت‌ها فراموش شود!

کار تشکیلاتی

 

  • اصولگرای اصلاح طلب