تحلیل نامه

همه چیز قابل تحلیل است و تحلیل، وظیفه تمامی بسیجیان انقلابی و اصولگرایان اصلاح طلب

تحلیل نامه

همه چیز قابل تحلیل است و تحلیل، وظیفه تمامی بسیجیان انقلابی و اصولگرایان اصلاح طلب

تحلیل نامه

عرض سلام و خوش‌آمد

گفتمـان "ولایـت مطلقـه فقیـه" یعنی ..
اگـر مَردیـم از اصلاح سبـک زنـدگی، عـزم
در تغییر، از عمل و رسم اسلامی‌ بگوییم.
نـه شـناسـنـامـه، یـغـه، ریـش و انگشتـرِ
تمـام عقیـق‌مـان!

کاربردی حرف بزنیم ..
مُصلِحانه عمل‌گرا باشیم ..
اسلام را تکه تکه اجرا نکنیم!

#قانون‌گرایی، #عدل‌خواهی، #مطالبه‌گری
#ظلم‌ستیزی، #کارتشکیلاتی، #بصیرت‌
#اصلاح_سبک_زندگی_الزامیست.

اللهم احفظ‌ امامنـاالخامنـه‌ای
اللهم عجل لولیـک الفـرج مهدی

دنبال کنندگان ۱ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
آخرین نظرات

چرا مردم گله مندند؟

دوشنبه, ۱۱ دی ۱۳۹۶، ۱۱:۳۵ ب.ظ

بسم‌الله الرّحمن الرّحیم

الَّذِینَ یَنقُضونَ عَهْدَاللَّهِ مِن بَعْدِ مِیثَقِهِ و َیَقْطعُونَ مَا أَمَرَاللَّهُ بِهِ أَن وصلَ و َیُفْسِدُونَ فی الاَرْضِ أُولَئک هُمُ الْخَسِرُونَ   «سوره بقره/ آیه 27» 

1) بحمدلله انقلاب نکرده ایم برای نان و مرغ بریان و رفاه‌طلبی افراطی، اما گویا پس از انقلاب سفره ای جدای از سفره‌ی منافع ملت پهن است برای برخی مسئولینِ اهل تفرعن و تجمل‌خواهی، که بدلیل برخورداری از امکاناتی چون #ژن_خوب و #آی_کیوی_بالا، از حقوق بیشتری - از جنس حقوق های نجومی - نسبت به ملتِ همیشه در انتظار قطره ای آب و قوط قرصی نان، از این سفره طلب دارند.

 

2) دردناک و اسفبار تر از اینکه در کشوری مملو از سرمایه انسانی و مالی، و علی رغم آن همه گره زدن ها و وعده های نابِ گلابی و آفتاب از جنس برجام، پس از چهل سال گذر از عمر انقلاب اسلامی، همچنان 90% از جمعیت کشور با فقر ضمنی و فقرِ کامل دست و پنجه نرم میکنند، چه دردی ست؟ دولت محترم وعده فرمودند بنا بوده هم مشکل آب این ملت مظلوم حل و هم مشکل اقتصاد معیشتان رفع شود، اما نتنها رفع نشد، بلکه از تعداد روی خط فقر ها به تعداد زیر خط فقری ها افزوده شده است، چه درد دیگری باید داشت که در اولویتمان باشد. آیا دولت محترم و مسئولین اجرایی مملکتی نمی بینند؟ یا به خیالشان برای حل این مشکل هم باید دست به دامن باد و نسیمی شد تا بوزد و فقر را ببرد؟

 

3) دولت محترم بداند، این ملت #گله_مندند . این دولت از #تبعیض_رفاه گله مندند. از حقوقهای نجومی گله مندند. از رویه ی #کاخ_نشینی برخی مسئولین، که نتیجه اش #کوخ_نشینی ملت است گله مندند. از #وعده_های_پوچ است که گله مندند. بارها و در صحنه های متعدد است هشدار میدهند که از دست سیاست های #ماکیاولیستی دولتی گله مندند. مگر مشی انقلاب و حاکمیت و مقام ولایت مطلقه کاخ نشینی بوده که برخی مسئولین اینگونه به رفاه طلبی مشغولند؟ بارها هشدار داده ایم که یا در اقتصاد، معیشتتان مانند مردم باشید، یا دست از مسئولیت بکشید که این جایگاه غصبی ست و به اهلش واگذارید. مگر نه اینکه بارها حضرت امام(ره) و مقام ولایت هشدار داده اند با تدابیر غلط کاخ نشینی ست، که موجبات انحطاط تمامیت دولت رقم خواهد خورد؟ باورش سخت است در جمهوری اسلامی، عده ای بیایند و باز گرفتار زر و جاه و کاخ نشینی و رفاه طلبی باشند و کوخ نشینانی گرفتار تهیه مایحتاج روزمره و لقمه نان!

 

4) لااقل آنقدر که پیگیر اجرای اسناد 2030 و مجموع توافقات برجام 1 و 2 و مسئله‌ی حیاتیِ رفع حصر هستید، یک درصدش را پیگیر رفع مشکلات اقتصادی این ملت شریف - که به فرموده امام(ره) #ولی_نعمتان_انقلاب  هستند - باشید، که اگر میبودید، بجای این اعتراضات، مطالبات و گله مندی های بحق ملت، با گل و صلوات و دعای یک امت از دولتتان یاد و تقدیر میشد. آیا پیش از هر مجموعه و پویش یکبار مصرف و جناح‌خواهی، متذکر به لزوم توجه به وضع اقتصاد معیشتی ملت نشده بودیم؟ خاطرتان هست که حواله به جهنم تنها دستمزد هشدارهای آن روزمان بود!

 

5) بیش از 200 کلیدواژه و بیش از 50 سخنرانی و بیانات ناصحانه از مقام ولایت در باب لزوم توجه به اجرای #اقتصادمقاومتی و تمامی مسئولین ذی‌ربطی که همگی بظاهر از اهل تأیید و در عقبه بدنبال رفع احساس نیاز منافع شخصی! مگر نه اینکه چندین مرتبه فرمودند "تولید داخلی، منع واردات، جلوگیری از قاچاق" اینها اولین مسائل و عوامل رشد یا تضعیف اقتصاد اند و برای رفع مشکلات اقتصادی، باید به این مولفه ها توجه داشت؟ نتیجه ی آن بیانات شد افزایش واردات، توقف تولید و ایجاد درگاه های فراقانونیِ قاچان که باز هم آقازاده ها همیشه پا در رکابند!

 

6) اینبار این ملت است که هشدار میدهد و این روزها، روزهای اتمام حجت است با برخی مسئولینِ بظاهر خادم و درحقیقت غاصب و خائن نسبت به حقوق امام و امت و بیت المال و منافع ملی. اگر حرف و مطالبه ای هست از ان ملت است و مسئولین امروز، نه حق شانتاژ و همدردی، که تنها حق پاسخگویی نسبت به مطالبات عمومی است که به گردن دارند. بسیج، همواره از بطن ملت، برای ملت و با امت است و بی شک طبق وظیفه ذاتی خود، همچنان پیگیر مطالبات بحق مردم و قشر مستضعفی ست که نه به حق، بلکه به ظلم و تبعیض، به استضعاف کشیده شده اند.

 

7) بسیج دانشجویی یعنی صادق ترین منتخب و صریحترین مسیر مطالبه قشر دانشجوی بصیر. لذا علی رغم تمام نقدهای وارده نسبت به موضع انفعالی دولت محترم در حوزه اقتصاد و علی رغم پیگیری و اهتمام بر اجرای #اقتصاد_مقاومتی ، دربرابر تمام رسانه های معاند و اپوزوسیون همچون جاعل نیوز و رسانه های همردیف، که تنها با هدف شانتاژ رسانه ای و تحریف صورتمسئله، درصدد سوءاستفاده از این جریان مطالبه گر است، ایستاده و همچنان در تمام شئون حقوقی، اخبار منتشره از جانب آن رسانه های سراسر کینه توز را ضمن مردود دانستن، تکذیب مینماید.

 

8) نقش رسانه ی ملی را در بازتاب سریع و صریح نباید دست کم گرفت. لذا از تمامی ارکان رسانه ای حاکمیت، خواهان انتشار اخبار صحیح از واقعیات بوده تا پس از این، شاهد نشر اکاذیب و القای حس بی اعتمادی اقبال عمومی نسبت به رسانه ملی، آن هم از جانب رسانه های منافع سعودمحور نباشیم.

 

9) متذکر میشویم که ملت با بصیرت و این امت واحده، علی رغم گله مندی های متأثر از نارضایتی ها و اختلافات طبقاتی اقتصادی موجود بین مسولینِ اجرایی و مردم، همواره همدل و پشتوانه ای مستحکم برای انقلاب جمهوری اسلامی بوده و بی شک مدافع حقیقی ولایت، نظام و دین اسلام ناب محمدی(ص) اند.

 

خداوندا خادمین به این نظام را سرافراز و ظالمین به این نظام را نابود بگردان

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

نظرات (۱)

 • مستر علی
 • ولایت پولهایی که صرف گسترش قدرتش در منطقه میکنه رو خرج مردم کنه بعد حرف اقتصاد مقاومتی بزنه
  پاسخ:
  عرض سلام
  این مطلبی که فرمودید رو میشه از دو بُعد مورد بررسی قرار داد. لکن اگر به ظن حضرتعالی این نوع استراتژی رو هم یک رویکردِ گسترش قدرت درنظر بگیریم، درواقع تازه چیزی شبیه به رویکرد اسرائیل و امریکاست، البته با این تفاوت که امریکا از یک قاره ی دیگر و تنها با 200 سال قدمت (که ناچیز هست در برابر کشوری مثل ایران، چین و یا هند) با قصد گسترش قدرت، دست به فتنه افکنی، کشتار و غارت زده، اما ایران تنها - به فرموده شما - در صدد گسترش قدرت در منطقه ای هست که در اون حضور داشته و داره. کجای این منطق نادرست هست؟

  درخصوص مسائل و مشکلات معیشتی هم، بی شک اگر مطلع باشید (که هستید بلطف خدا)، تمامی قوای اجرایی، در اجرایی دولت (بعنوان قوه مجری) هست و طبق قانون اساسی، تکلیف این نهاد کاملاً مشخص شده. اونچه در حیطه و جزء وظایف (ولایت) بعنوان رهبر عنوان شده، حتی اختیار یک عزل ساده‌ (از صدر تا ذیل این نهاد) هم نیست. برای درک این مطلب تنها کافی هست کمی از مسائل حقوقی مطلع و مقداری به شرح ظایف مقام رهبری و قوه مجریه اشراف داشته باشید.

  از طرفی، اون مبلغی که در ذهن دارید و نگران هستید رو تنها کافی هست درصدش رو با کشورهای دیگر در همین زمینه مقایسه بفرمایید تا به اصل مطلب پی ببرید. از طرفی، بی شک مطلع هستید که هزینه های دفاعی، ارتباطی به هزینه های اجرایی ندارند و با حذف و یا کنسل شدن اون بودجه ها، اون مبالغ در قوای اجرا هزینه نخواهند شد. همونطور که عکس مسئله هم ممکن نیست. 

  و نکته آخر .. سیاست هر کشوری - درهر مقام ومنزلتی - در درجه ی اول، ایجاد و تأمین امنیت اون کشور هست. عجیب هست اینکه شما شرایط منطقه رو میبینید، دست درازی و تجاوز امریکا، انگلیس، اسرائیل و فرانسه رو میبینید؛ عواقب افغانستان و پاکستان و هند و عراق و سوریه و ... رو میبینید، حضور عربستان و بحرین و .. رو میبینید؛ نوع تهدیدهای متعدد و تحریمهای پی در پی رو میبینید، اما علی رغم تمام این مسائل، انتظار خلع سلاح قوای دفاعی مون رو دارید!

  آیا این نوع برخورد و تحلیل حضرتعالی، در راستای عقل و خرد سلیم هست؟
  اگر بله، تنها یک نمونه ی موفق از این تئوری تون رو مثال بزنید، که در کشوری انجام شده باشه و اون کشور به #امنیت ، #آسایش ، #استقلال و #رشد_اقتصادی و #دفاعی رسیده باشه.

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی